Áčko opět nadělovalo

24.09.2017 09:17

"A" mužstvo si připsalo další 3 body. Na hřišti Červených Peček zvítězilo 6:0!

„Pečky splnily roli favorita a zaslouženě vyhrály. My jsme hráli vyrovnaně v první půli, propadli jsme jednou při bránění rohů, ale v útoku jsme byli opět bezzubí. Zápas se zlomil na začátku druhého poločasu, kdy jsme po sérii chyb inkasovali podruhé, a to nás psychicky zlomilo. V závěru jsme zkusili výsledek alespoň zkorigovat, ale do naší otevřené obrany hosté pronikali rychlými protiútoky a v posledních sedmi minutách nám přidali další tři góly,“ řekl trenér Červených Peček Pavel Pospíšil.

„Domácí tým jsme nechtěli podcenit, počítali jsme, že se budou snažit bodovat, ale my jsme si přijeli pro tři body. Věděl jsem, že v průběhu zápasu bude pasáž, ve které budeme moci zápas rozhodnout, a to se stalo. Sice až ve druhém poločase, ale my jsme to využili a za tři body jsme rádi. Celý zápas jsme byli lepší, ale v prvním poločase jsme kazili finální přihrávky a tak jsme se dostávali pouze do pološancí. Naštěstí jsme jednu využili a v poločase jsme jedna nula vedli. Ve druhém jsme potřebovali dát brzo druhou branku, abychom měli klid. To se podařilo a my postupně poslali na hřiště čtyři čerstvé hráče. I tím jsme dostali domácí pod tlak a po dobré kombinaci přišly šance, které jsme začali proměňovat. A jelikož jsme hráli až do poslední minuty, tak to domácí odnesli vysokou porážkou. Pochválil bych Růžičku mladšího za to, že dokázal za pětatřicet minut, co byl na hřišti, vstřelit tři branky. Výborná střelecká vizitka. A v duchu fair play se zachoval Štěpán Růžička starší, který za stavu 0:2 byl faulován a rozhodčí nařídil pokutový kop, ale Štěpán se přiznal, že před faulem hrál rukou, a tak rozhodčí svůj výrok opravil ve prospěch domácího mužstva. Nevím, jestli by tohle na jakékoli úrovni nějaký hráč dokázal přiznat. Určitě tím Štěpán vyjádřil i svůj životní postoj ke spravedlnosti,“ řekl trenér Peček Petr Šafránek.