Áčko trápilo lídra

12.04.2017 19:42

"A" mužstvo sehrálo na hřišti lídra tabulky v Bečvárech slušný zápas. Ani dobrý výkon ale k bodům nevedl. Favorit zvítězil 3:1.

„První poločas jsme se snažili být aktivní a co nejdříve vstřelit branku. To se podařilo v 11. minutě, když po hezkém průniku po pravé straně dostal míč před branku Černý a uklidil ho do sítě. Velmi důležitá byla 33. minuta, kdy hosté kopali penaltu. Náš brankář ji vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou. Pár minut na to jsme šli do dvoubrankového vedení, ale radovali jsme se z něj jen chvíli. S druhou penaltou si hosté poradili lépe a snížili na rozdíl jedné branky. Druhý poločas byl z naší strany ve znamení obav o výsledek. Sice jsme soupeře nepouštěli do vyložených šancí, ale nedařilo se nám držet míč, kazili jsme a Pečky nás přehrávaly. Nervozita byla na hráčích až příliš znát, báli se udělat chybu a tím byla naše hra nepřesná. Klid nám přinesla až 80. minuta, kdy jsme pojistili vítězství na 3:1 z penalty. Pečky mají velmi dobré mužstvo, rychlostně i fyzicky dobře připravené. Ne náhodou měly po dvou zápasech šest bodů. Za tři body jsme rádi, i když hra v druhé půli nebyla zdaleka podle našich představ," přiznal trenér Bečvár Josef Kuba.

„Utkání, ve kterém jsme neměli co ztratit, jelikož domácí tým byl velkým favoritem. My jsme ale jeli k zápasu s tím, že se sportovně popereme o nějaký bodík. To se nepodařilo z výkonu, ale zklamán rozhodně nejsem. Utkání začalo náporem domácích, ze kterého jsme dostali velmi brzy první branku. Po ní jsme začali být nebezpeční i my a přicházely i naše šance. Asi největší měl Růžička, který sám před brankařem nedal a vzápětí na to jsme nedali ani penaltu. Naopak domácí nás potrestali druhou brankou. Určitě důležitý moment zápasu. Do poločasu jsme domácí obraně dělali velké potíže, a tak přišla druhá penalta, tu Jedlička nekompromisně proměnil. Ve druhém poločase mě domácí překvapili, protože přestali být aktivní. Neměli dobrý pohyb a chyběla jim jejich největší zbraň, rychlá kombinační hra. A tak jsme dostali dost prostoru pro naši hru, se kterou měla domácí obrana velkou práci a většinu druhého poločasu jsme byli lepším mužstvem. Branku se nám ale vstřelit nepodařilo. Domácí pojistili výhru proměněnou penaltou.
Myslím, že byl k vidění slušný a zajímavý zápas, ve kterém domácí byli lepší v zakončení a nejednou je podržel výborný brankař Stoupa. My jsme podali výkon, za který se nemusíme stydět, mužstvo zaslouží pochvalu," uvedl trenér Peček Petr Šafránek.