Bod z venku

16.09.2017 15:04

Starší žáci si přivezli ze hřiště Pšovky Mělník bod za remízu 2:2.

Začátek utkání nás nezastihnul v dobré formě, soupeř byl aktivnější a vypadal i fotbalověji. Na naší straně byla znát neúčast nemocného Zborníka, kterého nahradil ve středu zálohy Havelka. Ten tak přenechal své místo krajního beka Adamovi Trumpusovi, který se svého úkolu ujal celkem slušně. Problém jsme spíše měli na druhé straně obrany, kde hráli dva šikovní hráči sooupeře, se kterými se trápil náš druhý krajní obránce Tomáš Němec. Krajní záložník Nedvědil mu příliš nepomáhal, výsledkem tohoto špatného bránění tak byla sporná penalta po zákroku právě Němce na pronikajícího útočníka. Domácí se nemýlili a ujali se tak vedení 1:0. A když jsme krátce na to inkasovali z rychlého brejku podruhé, vypadalo to s námi nedobře. Naštěstí jsme do konce poločasu stačili vstřelit kontaktní branku. Po úniku Nedvědila po levé straně a jeho centru se dostal k odraženému míči Bydlák a po jeho přihrávce do vápna se konečně také dokázal prosadit Hoznauer pěknou kličkou a následnou střelou "českým nártem" (bodlem) do protilehlého horního koutu brány.

V druhé půli byla hra vyrovnaná, na našich hráčích byla znát touha po vyrovnání. Byli jsme nebezpečnější, hosté zahrozili hlavně z vymyšleného přímého kopu, další šanci skvěle zlikvidoval brankář Fejfar. Vyrovnání jsme se dočkali ve 45. minutě kdy se při trestném kopu z velké dálky do míče opřel Patrik Muller. Jeho pěknou prudkou střelu brankář domácích jen vyrazil před sebe, kde se svým důrazem za přispění i obránce prosadil dorážkou Bydlák. Ve zbytku zápasu jsem sice měli mírně navrch my, žádnou velkou příležitost jsme si ale nevytvořili. V naší nejzajímavější šanci chyběl k zakončení debutujícímu Majerovi krok, na míč tak nedosáhl. Dělba bodů je zasloužená, výkon průměrný.

Branky: Hoznauer, Bydlák

Sestava: Fejfar - Müller P., Bydlák, Havelka, Zajíc, Hoznauer, Trumpus A., Němec, Müller Z., Nedvědil, Moravec

Na střídání: Trumpus T., Marek, Majer, Stuchlík