O poločase bylo rozhodnuto

16.05.2017 06:13

Mladší žáci na domácím hřišti porazili Neratovice-Byškovice 7:3!

Hned 5 hráčů se představilo v zápase starších žáků v podstatě na celé utkání. Krupka, Vrba, Fejfar, Havelka i Moravec odvedli dobrou práci, ale stálo je to hodně sil. Trenér se tak rozhodl pro tři velké změny, které výrazně ovlivnily utkání. 1) Poprvé v sezóně si za výborné výkony vysloužil kapitánskou pásku Vojta Kozák. 2) Poprvé se objevil v brance Zdenda Muller, který kvůli nemoci nemohl hrát v poli. 3) Poprvé se z branky na hrot postavil Ondra Fejfar.

Všechny tři změny byly naprosto klíčové. Kapitán Kozan strhl svým výkonem na hranici svých možností ostatní kamarády. Zdenda i po nemoci a bez brankářských zkušeností pustil pouze tři branky a Ondra Fejfar se výrazně zapsal do statistik třemi brankami a dvěmi asistencemi.

Začátek nebyl ale vůbec jednoduchý! První pětiminutovka patřila hostujícím, domácí se vůbec nemohli dostat do zápasového tempa a chytit agresivní nástup Neratovic. Prostřídání ale pomohlo a Honza Krupka využil chyby obrany a otevřel dnešní gólovou přestřelku. Na dvoubrankový rozdíl zvyšoval Ondra Fejfar. V zápětí došlo ke snížení skóre, poté opět na dvoubrankový rozdíl zařídil Ondra a zase přišlo snížení soupeře.  Bláznivou přestřelku v 17.minutě uklidnil nádhernou technickou ranou z dálky do šibenice nečekaný střelec Ondra Fejfar. Hattrick našemu brankáři se povedl za rekordních šest minut! Na 5:2 ještě do poločasu zvyšoval Matěj Arazim, který vlétl mezi obranu a míč do branky bezpečně dotlačil.

Soupeř v druhém poločase ještě trochu zdramatizoval zápas snížením na 5:3. Vzápětí se nechal po oboustranném střetu a oplácení vyloučit Honza Krupka, stejně tak hostující bránící hráč. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a našim začali docházet síly po únavě z odehraných minut za starší žáky. I se dvěma střídajícími hráči jsme těžkou situaci zvládli. Pojistka v podobě šestého gólu přišla po vypracované akci Vojty, který přešel přes dva hráče a poslední před brankou musel faulovat. Pokutový kop sám faulovaný se štěstím proměnil. Na konečných 7:3 pečetil v poslední minutě po dobré práci v předbrankovém prostoru Kuba Zajíc. Domácí fanoušci viděli poměrně zajímavý zápas s 10 brankami.

Branky: 3x Fejfar, Kozák, Krupka, Arazim, Zajíc

Sestava: Müller - Fejfar, Havelka, Kozák, Krupka, Arazim, Zajíc, Moravec, Němec, Vrba, Stuchlík