Opět 2:2

31.10.2016 07:52

Výsledek 2:2 se asi starším žákům zalíbil. Tuto remízu si připsali již počtvrté v sezóně, tentokrát v Nymburce.

Utkání začalo velmi svižně a již v prvních minutách jsme měli dvě obrovské gólové šance. V první zaváhal Tomáš Švára, kterému Kašpárkem centrovaný míč zůstal mírně za nohou a namířil tak svou slabou střelu přímo do náručí brankáře. V druhé jasné příležitosti se ocitl Vojta Buřič, zcela osamocen ale hlavou nedokázal míč přesněji usměrnit. Postupem času soupeř přebíral iniciativu a bohužel pro nás byl i nebezpečnější. Paradoxně jsme to ale byli my kdo se ujal vedení po pěkném samostatném průniku našeho  levého obránce Karla Svobodníka a jeho krásné střele z 20ti metrů, která zapadla přímo pod břevno. Naneštěstí soupeř dokázal brzy vyrovnat po pěkné akci a centru a následné hlavičce. Změna stran přinesla v celku vyrovnaný fotbal. Soupeř hrozil především úniky po naší pravé straně kde často naši hráči nestíhali domácí hráče včas zneškodnit. Naštěstí finální přihrávky se protivníkovi nedařily. Na naší straně naše středová řada působila průměrným dojmem, Buřičovi přihrávky mezi beky soupeř stačil většinou blokovat. Rychlonohý Kašpárek se tentokrát do hry moc nedostával a naše útočné duo téměř jakoby neexistovalo. Ve 43. minutě zápasu se na nás ale usmálo štěstí, k brankářem vyraženému balónu po střele Zborníka se dostal pohotový Švára a bezpečně dopravil míč do sítě. Po zbytek zápasu byl soupeř díky vidině vyrovnání lepším týmem. Za to byl také odměněn vyrovnávacím gólem po faulu Buřiče a následném dobře zahraném trestném kopu k tyči Cmárovi brány, na který, dle mého názoru špatně postavený Míra, nestihl zareagovat. Dělba bodů je ale zasloužená a spravedlivá k oběma stranám.

Branky: Svobodník, Švára

Sestava: Cmár - Buřič, Krupka, Soukup, Švára, Kašpárek, Nedvědil, Svobodník, Helák, Zborník, Hoznauer

Na střídání: Havelka, Mázl, Kozák, Müller, Marek, Pachl