Porážka na úvod sezóny

28.08.2017 09:02

Mladším žákům nevyšel vstup do nové sezóny. Na domácím hřišti prohráli s týmem Brandýs-Boleslav 2:5.

Vstup do sezóny se příliš nevydařil!

Nová sezóna přinesla spoustu změn. 7 hráčů odešlo do vyšší věkové kategorie, naopak několik hráčů se připojilo z přípravky. Povedlo se také přivést tři nové posily v podobě Ondry Majera a Adama Novotného z Tatec, také Pavla Nádeníka z Kouřimi. Trenérský tým doplnili stále aktivní fotbalisté, hráči pečeckého áčka Štěpán Růžička a Honza Konůpek. Letní příprava začala až začátkem srpna, většina hráčů ale byla stále na dovolených, táborech atd. Nebylo tak možné začít s kvalitním a intenzivním tréninkem, stejně tak nebylo z kapacitních důvodů možné vyjednat přátelská utkání. Třídenní soustředění proběhlo až dva týdny před začátkem sezóny a sehráli jsme pouze dvě přípravná utkání (prohra s Českým Brodem a podobný výsledek také v přímém souboji se svými rodiči+trenéry).

Natěšení domácí příznivci se v prvním zápase sezóny nedočkali příliš pohledného fotbalu. Absence pěti hráčů (Kozák, Majer, Středa, Břinčil, Ort), krátká příprava a minimální zápasová vytíženost se projevily jako klíčové aspekty dnešní prohry. Od začátku zápasu jsme měli problém s kombinací a jednoduchými fotbalovými základy. V šesté minutě soupeř poprvé skóroval, než se domácí fotbalisté oklepali, dostali další trest v podobě druhého gólu. Po této brance z chlapců spadla nervozita a výkon se postupně zlepšoval. Zajda v 18.minutě přešel přes několik bránících hráčů, chytrou stahovačkou položil na zem brankáře a pohodlně zakončoval do prázdné branky. Pět minut před poločasovou pauzou hosté ale znovu navýšili skóre o dvě branky. Hned z kraje druhého dějství proměnila trestný kop šikovnou technickou střelou nová posila Pavel Nádeník. Nacvičenou ranou z tréninku tak nováček v sestavě zamotal průběh zápasu. Soupeř ale nedopustil další zápletku agresivní a pozornou hrou z obrany, v závěru ještě přidal dvě branky na konečných 2:5. Sezónní premiéra tak nedopadla dle představ, zápas ale ukázal spoustu nedostatků, které v nejbližších týdnech se pokusíme odstranit.

Branky: Zajíc, Nádeník

Sestava: Zaňák - Fejfar, Novotný, Pošík, Stuchlík, Vorlíček Ja., Vorlíček Ji., Vrba, Zajíc, Arazim, Nádeník