Skvělý závěr

17.10.2017 20:21

"A" mužstvo doma porazilo Tuklaty jednoznačně 7:0!

„Soupeř přijel v oslabené sestavě a s taktikou bránit v co nejvíce hráčích a téměř neútočit. Pro nás to bylo velmi těžké prosadit se. Přirovnání k nedobytnému hradu by bylo na místě. Přesto jsme mohli zápas rozhodnout již v prvním poločase, to by ale musel proměnit Materna své sólo a Jedlička nepřekopnout z metru prázdnou branku. A tak se prosadil pouze Štěpán Růžička starší svým důrazem a pohotovou střelou. Do 60. minuty hostům stále vycházela taktika, ale po druhé brance přišla poslední dvacetiminutovka a s ní naše jednoznačná dominance. Soupeři se jeho hra úplně rozpadla a my jsme dali pět branek a další příležitosti jsme ještě nevyužili a domácím divákům jsme nabídli atraktivní fotbal. Tuklaty nám v posledních dvaceti minutách dovolily to, co nám již asi nikdo nedovolí,“ uvedl trenér Peček Petr Šafránek.

„V prvním poločase jsme si nevypracovali jedinou šanci, Pečky měly několik příležitostí, ale nám se dařilo poměrně dobře bránit rychlé ofenzivní hráče Peček. Bohužel jsme dostali trochu smolný gól a poločas jsme prohráli 0:1, i když objektivně musím říct, že si branku domácí zasloužili. My jsme chtěli hrát pořád stejně a až v závěru zkusit zahrozit, bohužel v 68. minutě po vstřelení druhé branky domácích náš tým „zkolaboval“ a Pečky nám v podstatě za dvacet minut nasypaly šest branek. Po čtvrté už bylo vše jasné a my jsme se začali myšlenkami přesouvat na další utkání, které hrajeme doma proti Žiželicím. Asi bych z tohoto utkání nedělal vědu, Pečky jsou favoritem soutěže, i takové výsledky jsou k vidění v okresním přeboru a nejsme jediní, kteří utrpěli vysokou porážku, a jak já říkám lepší takto, než v 93. minutě dostat na 1:0. Pevně věřím, že to na nás nebude mít veliký dopad a na příští zápas už budeme v kompletní sestavě,“ uvedl trenér Tuklat Roman Nešpor.