Utkání rozhodl penaltový rozstřel

03.09.2017 10:59

Utkání plné obratů. "A" mužstvo veze z Jevan bod za remízu 4:4 a následnou porážku na pokutové kopy.

„Zápas s velmi dobrým týmem Peček přinesl vše, co může okresní přebor nabídnout. V první půli se hrál oboustranně velmi rychlý fotbal a obrany pracovaly velmi dobře. V 38. minutě se prosadil náš kanonýr Janouch a ujali jsme se vedení. I do druhé půle jsme vstoupili velmi dobře. V 48. minutě navýšil naše vedení Štefančík. V 57. minutě po zbytečné ztrátě míče snížili hosté na 2:1. V 67. minutě po faulu na Hybnera zahrál Janouch pokutový kop a navýšil naše vedení na 3:1. Opětovná zbytečná ztráta míče a rychlý protiútok hostujícího mužstva, které snížilo na 3:2. Poté nás Pečky zatlačily a po rohovém kopu vyrovnaly. Jejich veliká touha po vítězství je dovedla dokonce k otočení zápasu. Poslední slovo měl však náš tým. Po přesném centru Bečvaříka a prodloužení hlavou Štefančíka k velké radosti domácích fanoušků Čechák vyrovnal. Ke slovu přišly pokutové kopy, při kterých jsme měli přesnější mušku my. Nutno dodat, že tým Peček je na sezonu velmi dobře připraven a podle mého názoru bude favoritem soutěže,“ uvedl trenér Jevan Jan Lahoda.

„Do utkání jsme vstoupili s defenzivní taktikou a cílem chodit do rychlých brejků, které se nám první poločas docela dařily, ale bohužel jsme žádnou nadějnou situaci nedokázali zužitkovat. Domácí taky měli nějaké zajímavé situace v našem vápně a do poločasu vstřelili gól po individuálním průniku Janoucha. Do druhé půle jsme chtěli vstoupit aktivně, ale bohužel po nedorozumění brankáře se stoperem měl snadnou úlohu Štefančík, který lehce poslal míč do sítě. Od tohoto momentu musím všechny kluky pochválit. Bylo vidět, že se nechtějí smířit s porážkou, navíc se soupeřem, který nebyl o nic lepší a postupně začal fyzicky odpadat. V 57. minutě se konečně prosadil Růžička st. Nadále jsme Jevany tlačili, bohužel chyba snad ve hvězdách a rozhodčí odpískal pokutový kop pro domácí. Pořád jsme věřili, že přidáme góly, vysunuli jsme hru na dva útočníky. Opět zafungovali naši střídající hráči, kteří stejně jako před týdnem podali parádní výkon. Skóre jsme nakonec otočili po brankách Macháčka, Modroviče z rohového kopu a o chvíli později se rozběhl Jedlička, kterého nikdo nezastavil. V poslední minutě domácí kopali standardní situaci z poloviny hřiště, dlouhý nákop na Štefančíka, který vyhrál hlavičkový souboj a prodloužil před branku, kde domácí dotlačili míč do sítě. Pak se pískal konec utkání. S bodem jsme nakonec spokojeni. Myslím, že budeme jeden z mála týmů, kdo dokázal v Jevanech bodovat. Jsem rád, že se utkání obešlo bez vyloučení, i když k tomu měl rozhodčí možnosti na obou stranách,“ řekl kapitán Peček Michal Modrovič.