3. místo mladších žáků na domácím turnaji

06.05.2014 17:39

Ve čtvrtek 1. května se na stadionu AFK Pečky uskutečnil Satelitní turnaj mladších žáků, kterého se zúčastnilo celkem 10 týmů.

Z celkového vítězství se radovali hráči Hořovicka, kteří ve finále porazili Čelákovice 5:0. Bronzové medaile získalo domácí mužstvo AFK Pečky.

- Vedení mladších žáků AFK zhodnotilo turnaj na svých webových stránkách takto:

Po delší době se naši hráči mohli představit na žákovském turnaji před domácím publikem a to v dalším z řady satelitních turnajů. Před začátkem našeho prvního zápasu jsme si stanovili, že chceme hrát fotbal aktivní, s vysunutým presingem a poctivou defenzivou. Z větší části se nám to podařilo plnit a hned v prvním zápase přinesla náročná hra úspěch proti nelehkému soupeři. Ten měl možná častěji míč v držení, ale hraje se na góly. Šancí jsme si vytvořili více než dost a zaslouženě vyhráli. O to více nepochopitelně jsme zaváhali hned ve druhém utkání, kde se zřejmě podepsaly na naší hře dva rychlé góly v naší síti. Naše hra najednou postrádala přesnost a při bránění jsme byli daleko od hráčů. Největší rozdíl jsem ale viděl v důrazu osobních soubojů, které jsme často neustáli. Soupeř nám moc šancí při našem nedobrém výkonu neumožnil a po zásluze vyhrál. K napravení reputace se správně děti nabudily na Kutnou Horu a až na posledních 5 minut se o hodně zlepšeným výkonem postaraly o druhou výhru. V boji o nejhůře druhé místo jsme si to rozdali s Aritmou. Také v tomto utkání jsme mákli, výkonem navázali na předchozí zápas a zalouženě zvítězili. Ve skupině jsme o bod skončili za týmem Hořovicko a o konečné umístění nastoupili proti Čafce. Hodina a půl čekání v nás probouzela poněkud obavy, co to udělá s výkonem našich hráčů, ale musím říct, že velice rychle nás děti přesvědčily, že obavy jsou zbytečné a že o medaile za třetí místo velice stojí. Kdyby to do 15.minuty bylo 4:0 pro Pečky, nikdo by se nemohl divit, ale nad tím co tentokrát děti nedaly, jsme jen kroutili hlavou. Ke vší smůle nevynucená chybička po naší rozehrávce od brány znamenala šťastné vedení našeho soupeře. Ani tento gól nás v úsilí nezlomil a zaslouženě se nám podařilo vyrovnat. V posledních minutách byl ve vápně faulován David a z penalty dáváme vítězný gól. Asi po nejlepším našem výkonu na turnaji se tak děti mohly radovat ze třetího místa.

Na výkonu dětí nás potěšila střelecká potence a celkově velké množství vytvořených šancí svědčilo o správné útočné kombinaci. Za správnou drzost útočících hráčů jsme kopali 4 penalty, tři z toho po faulech na unikající hráče. Pokud jsme dodržovali správný presing, dostávali jsme soupeře do problémů. Na druhou stranu v boji o míč je třeba zvýšit důraz, ze stejné startovní pozice na míč se často necháváme předeběhnout nebo ze souboje odpadneme. V defenzivě musíme více komunikovat a lépe si přebírat volné hráče.