Derby pro AFK

04.06.2017 19:01

"A" mužstvo zvládlo domácí utkání s mužstvem Plaňan. Zvítězilo 3:1!

„Derby, ve kterém jsme měli motivaci vyhrát, jelikož jsme chtěli soupeři vrátit porážku z podzimního utkání. Navíc chceme především doma vyhrávat. To se podařilo, takže spokojenost," uvedl trenér Peček Petr Šafránek.

„Se soupeřem se známe a tak vzájemně víme o slabších a silnějších stránkách. Síla Plaňan směrem dopředu je především Proskočil a dobře organizovaný střed obrany, to je jejich druhá silná stránka. Proto jsme chtěli směrem dopředu hrát hlavně po stranách a tam využít rychlosti našich hráčů. To se podařilo a byl to klíč ke třem bodům," nastínil taktiku Šafránek.

„První poločas byl i vzhledem k počasí vlažný, ale několik fotbalových akcí na obou stranách bylo k vidění. Na jejich konci byly výborné zákroky obou brankařů. Do poločasu jsme šli do vedení brankou Růžičky z penalty. Druhý poločas pro nás začal menším šokem, když Proskočil ukázal svou výbornou kopací techniku a chytré fotbalové myšlení. Zaskočil Cihláře v brance a srovnal stav. Jelikož jsme ve druhém poločase měli více míč pod kontrolou a hostům již docházely síly, podařilo se nám brankou Růžičky a Dolejše dát branky, které nám po zásluze přinesly vítězství," dodal Šafránek.

Toho potěšil výkon zaskakujícího Kysela. „Michal s námi pravidelně trénuje, ale po domluvě hraje pouze, když máme problémy se sestavou. Dnes nastoupil a podal mimořádný výkon," podotkl.

„Utkání jsem se bohužel z pracovních důvodů nemohl zúčastnit, ale díky našemu mluvčímu Ležalovi jsme měli telefonickou konferenci během celého zápasu. V první půli jsme měli dvě vyložené šance, jmenovitě Hanzálek a Brecík, ale bohužel jsme nevyužili. Domácí měli několik dobrých příležitostí, které pochytal Hradecký. Po faulu Postelta byla nařízená penalta a domácí jí proměnili. Do druhé půle jsme vstoupili dobře a krásnou střelou Proskočila vyrovnali. Domácí byli celé utkání aktivnější a největší problémy nám dělali rychlí křídelní hráči. Převahu pečetili dvěma brankami a zaslouženě vyhráli. V druhé půli ještě předvedl několik dobrých zákroků Hradecký. Máme z utkání dva zraněné hráče, ale věřím, že se do neděle dáme dohromady a předvedeme dobrý výkon proti Konárovicím," uvedl Petr Břichnáč.

zdroj Kolínský deník

Zdroj: https://kolinsky.denik.cz/fotbal_region/okres-becvary-slavi-postup-do-i-b-tridy-20170606.html

 

Branky: 2x Růžička, Dolejš

Sestava: Cihlář - Konůpek, Modrovič, Kysel, Holub - Mužík, Novák, Dolejš, Štégl, Materna - Růžička

Na střídání: Bubla, Plaček, Jedlička