Dorost v nadcházející sezóně v I.A třídě

10.06.2012 15:07

V otázce postupu dorostu do krajského přeboru je rozhodnuto: Dorost v příští sezóně nastoupí opět v nižší krajské soutěži I.A třídy.

 

Úspěšné postupové tažení dorostu v této sezóně postavilo vedení AFK před volbu: Přihlásit dorost do vyšší soutěže krajského přeboru, nebo zůstat v nižší krajské soutěži I.A třídě ?

 

Jakmile byla možnost postupu stále více reálná, začalo se o této možnosti diskutovat a proběhlo několik jednání s trenéry. Přitom si museli všichni uvědomit, že při přechodu do vyšší soutěže nelze jen slepě vyplnit přihlášku. Proto se stanovila jasné kritéria, která musela být splněna k tomu, abychom soutěž mohli odehrát a přitom se nepotýkali s hrozbou nedostatku hráčů, resp. odhlášením ze soutěže.

 

Pomineme-li finanční stránku, kterou se výbor zavázal při přihlášení KP zajistit, bylo nejdůležitějším bodem právě dostatek hráčů pro dvě mužstva. A bez hráčů se prostě fotbal hrát nedá. Bohužel tuto zásadní věc se nepodařilo naplnit. Dvacet jmen na papíře nestačí. Jistota příchodu dalších hráčů na hostování nebo střídavý start z okolí v tak krátké době nebyla žádná.

 

Další skutečností je, že už v končící sezóně jsme byli při sestavování soupisek dorostu a žáků poměrně dost závislí na pomoci fotbalistů z jiných klubů. Kmenových hráčů pro dvě mužstva je skutečně málo. Poměr domácích hráčů k fotbalistům z jiných klubů by při sestavování dvou týmů byl 1:2. A tak si pokládáme otázku: Měly by další hostování nebo střídavé starty pro klub do budoucna nějaký význam, pokud tito hráči nebudou v AFK Pečky pokračovat ? Racionálně smýšlející člověk musí uznat, že tudy cesta nevede.

 

Rozhodnutí nepřihlásit KP je možná pro většinu hráčů, fanoušků a funkcionářů zklamáním. Nelze se však v takových věcech pouze řídit pocity a přáním, ale je potřeba vnímat realitu.

 

Výbor AFK chce touto cestou poděkovat hráčům za dlouhodobě úspěšné výsledky, trenérům za skvělou práci s mládeží. Vždy se budeme snažit vytvářet dobré podmínky a podporovat sportovní úspěchy.

 

za výbor AFK Pečky

Zdeněk Buřič