Důležité vítězství

08.04.2018 18:53

Starší žáci zvítězili na hřišti Poděbrad 2:0!

V Poděbradech jsme konečně odehráli utkání dle našich představ. Celou první půli jsme byli jasně lepším týmem, hra se odehrávala převážně na polovině soupeře. Naneštěstí nám po nadějných a pohledných akcích chybělo ale důraznější zakončení. Soupeři pomáhal i výborně chytající brakář, který postupně zlikvidoval střely Zborníka, Nedvědila i Havelky. Dařily se nám i úniky po stranách hřiště, finální přihrávky jak od Nedvědila tak z druhé strany od Majera, postrádaly přesnost.

Po změně stran se hra trošku vyrovnala, naše v té době mírná převaha ale vyústila v další šance. Bohužel ale znovu bez gólového zakončení. Pomohla nám tak až nařízená penalta po soupeřově ruce v pokutovém území v 39. minutě. K míči se postavil konečně s chutí hrající Zborník - 0 : 1. Po této brance se sice soupeř začal více osmělovat, my doufali v další vstřelenou branku a uklidnění hry. Ta přišla v 53 minutě po pěkné přihrávce Zborníka na rozběhnutého Majera. Ten si po úniku tváří v tvář brankářovi počínal jak starý mazák a střelou podél něj navýšil skóre na 0 : 2. Škoda jen, že jsme poté zbytečně polevili z našeho dobrého výkonu a nechali soupeře zaměstnávat našeho gólmana. Hra v tuto dobu byla z naší strany zbytečně nervózní, naštěstí si naše obrana v čele s Patrikem Mullerem počínala celkem důrazně. Domácí i přesto mohli utkání zdramatizovat po trestném kopu z hranice pokutového území. S kvalitní prudkou střelou si ale bravurně poradil náš gólman Tomáš Trumpus, který svou poctivou práci na tréninku konečně dokázal prodat i v zápase a to i v další nebezpečné situaci po střele z hranice penalty. Z Poděbrad si tak vezeme důležité a zasloužené 3 body.

Branky: Majer, Zborník

Sestava: Trumpus T. - Němec, Zajíc, Müller Z., Müller P., Havelka, Majer, Zborník, Nedvědil, Trumpus A., Moravec

Na střídání: Vrba, Středa, Stuchlík, Marek, Nádeník, Hoznauer