Na jaro a tím závěr sezóny se musíme dobře připravit, říká František Hovorka

09.12.2014 18:16

Kolínský deník přinesl souhrn podzimní části sezóny 2014/2015. Skončenou část sezóny zhodnotil i trenér "A" mužstva František Hovorka.

Podzim skončil pro nás relativně dobře. Umístili jsme se na pátém místě. Obdrželi jsme ale dost branek. Naší největší slabinou byli gólmani. Nevyhnula se nám ani dlouhodobá zranění u dvou hráčů a nejvíce nás oslabil odchod čtyř hráčů za prací do Anglie v průběhu sezony. Tak nám museli vypomáhat dorostenci, což je dobře, protože proto se výchova mladých dělá. Ani jednou jsme nehráli dva zápasy po sobě ve stejné sestavě. Na jaro a tím závěr sezóny se musíme dobře připravit, protože jak se vyvíjí soutěž ve vyšších třídách, tak bude více mužstev, které okresní přebor opustí a nikomu se nebude chtít, protože postup je těžší než záchrana. Proto začínáme v lednu a ke konci ledna jedeme na třídenní soustředění. Loni se nám to osvědčilo. Mužstvo by bylo dobré udržet a možná o dva hráče posílit. V závěru bych chtěl klukům za výkony poděkovat.

V ideální sestavě podzimu má AFK Pečky jedno zastoupení:

T. Krutský (Nučice) - Kahoun (Konárovice), Uher (Bečváry), Plaček (Pečky) - Mikeš (J.Lhota), Müller (Polepy), Pavelka (J.Lhota), Pěkný (Libodřice) - Javorek (Polepy), Kozel (Krakovany), Jícha (Nučice)

V hodnocení nejlepších brankářů okresního přeboru AFK zástupce nemá.

V tabulce střelců je ale zastoupení hned dvojnásobné, i když na úplné čelo je ztráta poměrně velká:

16 - Müller (Polepy)

15 - Javorek (Polepy)

9 - L. Kmoch (Polepy), Pavelka (J.Lhota), Jedlička (Pečky)

8 - Růžička st. (Pečky), Krákora (Jevany)

V aktuální tabulce je naše "A" mužstvo na 5. místě se ziskem 21 bodů.

V tabulce domácích zápasů je to 2. místo (6 zápasů => 15 bodů).

Na hřištích soupeřů je to horší. V tabulce venkovních zápasů je z toho 9. místo (7 zápasů => 6 bodů).

 

zdroj: Kolínský deník