Ne pětku ne...

26.08.2012 21:37

Číslo 5! Číslo, které rozhodlo všechny úvodní zápasy našich mužstev v nové sezóně 2012/2013.

Novou sezónu zahájil v sobotu 25. srpna dorost. Obhájce loňského prvenství, kterého opustilo několik klíčových hráčů, to v letošní sezóně nebude mít lehké. To se prokázalo hned v 1. kole na hřišti nováčka soutěže - FK Kavalier Sázava. Od první minuty se hrál bojovný fotbal. Ve hře našeho dorostu bylo několik nepřesností, v prvním poločase nevyužili hráči AFK dvě vyložené šance. Domácí měli daleko více šancí. V prvním poločase při dorostu AFK stálo štěstí, jinak by rozdíl ve skóre byl daleko vyšší. 1. poločas skončil 1:0 pro domácí. Ve 2. poločase se dorost AFK snažil vyrovnat, ale marně. Totální zkrat nastal v rozmezí 75.-88. minuty, to domácí vstřelili 4 branky! FK Kavalier Sázava - Dorost 5:0

V sobotu odpoledne čekala na áčko, po roční přestávce, premiéra v okresním přeboru. Soupeřem byli Konárovice, tedy soupeř, který v posledním kole sezóny 2009/2010 rozhodl o sestupu našeho mužstva do III. třídy. Úkol zněl jasně, oplatit poslední porážku ze vzájemného zápasu a dobře tak vstoupit do nové sezóny. V úvodních minutách to vypadalo, že by to šlo. Jenže domácí z první vážnější šance udeřili. Domácím spadlo do branky vše, na co sáhli. Brzy se tedy dostali do vedení 3:0. Šťastná branka na 3:1 ukončila 1. poločas. Naděje na vyrovnání padla na začátku druhé půle. Z nařízené penalty domácí opět odskočili na rozdíl tří branek. Po chybě v obraně poté domácí zvýšili dokonce na 5:1. AFK už pouze korigovalo výsledek. Konárovice - ''A'' 5:2

Nevydařený víkend zachraňovalo v neděli odpoledne na domácím hřišti béčku proti Kozojedům. Jenže hosté už v 9. minutě vedli 0:2. Vypadalo to, že ani třetí mužstvo AFK nebude bodovat v úvodním kole. Naštěstí hosté tvořili chyby, naši hráči je dokázali využít a 1. poločas vyhráli 3:2. Ve 2. poločase se hrálo prakticky na jednu bránu, a to na bránu hostí. Naše hráče nemuselo mrzet ani nevyužití několika šancí, protože utkání dovedli do vítězného konce. ''B'' - Kozojedy 5:2

 

Víkend AFK: 1 výhra, 0 remíz, 2 prohry, skóre 7:12, 3 body