Vydřené vítězství

08.05.2017 13:51

Mladší žáci zvítězili v Kolíně 5:1!

Favoritem byl určitě domácí tým a herním výkonem to po celý zápas předváděl. Důležitý pro vývoj utkání byl začátek, který vyšel hostucím na výbornou! Vojta Kozák otevřel skóre z rychlého protiútoku po 5 minutách hry, překvapený favorit dostal další ránu v 10.minutě. Přízemním pasem se do sprinterského souboje dostal Kuba Středa, který si správně pokryl tělem míč a domácí obránce musel v pokutovém území zatáhnout za ruční brzdu. Sám faulovaný bezpečně penaltu proměnil. Hřebíček do rakve zasadil za dvacet minut hry Oliver Stuchlík zvýšením na 3:0.

Díky velice pozorné, agresivní, důsledné a obětavé obranné hře všech hráčů nedošlo ke snížení a zdramatizování utkání. Naopak pohledná a rychlá kombinace Kozana, Póši a zakončujícího Matese vedla k navýšení na 4:0. Až teprve pět minut před koncem se domácím poprvé podařilo bezpečně chytajícího Ondru překonat. Na pověstného bůra ještě před závěrečným hvizdem navyšoval  chytrým ,,dloubáčkem" opět střelec úvodního gólu Vojta.

Domácí tvořili hru a hosté stříleli z rychlých protiútoků branky.  Rozhodující byla teda především obrana a efektivita zakončení. Zatímco fotbalisté Peček skórovali z přibližně 10 větších šancí v polovině případů, kolínští z 15 slibných akcí proměnili pouze jednu. Výsledek 1:5 je poměrně krutý vzhledem k obrazu hry. Nutno také podotknout, že se nás drželo pověstné štěstíčko, které chybělo v předešlém zápase.

Branky: 2x Kozák, Stuchlík, Arazim, Středa J.

Sestava: Fejfar - Havelka, Kozák, Krupka, Středa M., Středa J., Müller, Arazim, Zajíc, Moravec, Němec, Pošík, Stuchlík, Vrba