Začátek nevyšel

31.08.2016 08:14

"A" mužstvu začátek sezóny nevyšel. V prvním kole prohrálo na domácím hřišti 1:3 s Libodřicemi.

„V prvním domácím zápase jsme si představovali výrazně lepší výsledek, bohužel skutečnost byla jiná. Prvních patnáct minut naznačilo, jak se může zápas vyvíjet. První velkou šanci jsme měli již na začátku zápasu, ale na dvakrát jsme ji neproměnili. Soupeř o pár minut později svou šanci využil, a tak to bylo celý zápas. My jsme šance neproměňovali, nedali jsme dokonce ani penaltu, zato soupeř byl v zakončení podstatně produktivnější a proto vyhrál. Jinak jsme nehráli úplně to, co jsme hrát měli. Připadalo mi, že jsme zbytečně nervozní a nepřidalo nám, že jsme v průběhu zápasu prohrávali. Každopádně mužstvo bojovalo do poslední minuty. Soupeři gratuluji k vítězství," konstatoval trenér Peček Petr Šafránek.

„Utkání pro nás začalo podle našich představ. Dali jsme rychle gól. Po krásném průniku a centru Pohanky skóroval Košík. Poté jsme hru kontrolovali. I začátek druhé půle byl z naší strany povedený. Hrstka zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Jenomže místo toho, abychom zápas dohráli v klidu, tak to bylo drama. Domácí nejprve snížili a poté měli výhodu pokutového kopu. Ten naštěstí brankář Kolář zneškodnil a jako vždy nás podržel. V závěru jsme soupeře dorazili třetím gólem. Na začátek sezony se hrál vcelku pohledný fotbal. Oba týmy si vypracovaly šance, my ale byli produktivnější. Kluci i ve velkém horku bojovali a za to byli odměněni třemi body. Teď je jenom potvrdit za týden doma," řekl vedoucí Libodřic Radek Šafránek.