Závěr utkání nenudil

19.10.2016 14:50

"A" mužstvo si připsalo do tabulky další 3 body. Na domácím hřišti porazilo Nučice 1:0. Vše podstatné se odehrálo v závěrečných minutách:

88. minuta: AFK neproměnilo pokutový kop

89. minuta: po rohovém kopu hosté nastřelili břevno vlastní branky

90. minuta: gól na 1:0

„Bohužel musím přiznat, že se nám doma již několikátý zápas herně nedaří. Pokud nedáme první branku, tak nás svazuje zbytečná a neoprávněná nervozita a podle toho vypadá i naše hra. Získali jsme ale další důležité body, a to se počítá. Jinak soupeř přijel podle mě pro remízu a celý zápas hrál pozorně v obraně, směrem dopředu si šance nevytvářel, ale ani my jsme tentokrát dlouho šance neměli. To nejdůležitější se odehrálo posledních deset minut. Jednak jsme prostřídali
s tím, že na hřiště přišli čerství hráči a postupně jsme soupeře dostávali pod tlak. Ten vyvrcholil v 87. minutě, kdy jsme kopali penaltu za sražení Jedličky
v pokutovém území, ale neproměnili ji. O minutu později si hosté dali málem vlastní branku, když míč skončil na břevně. V 90. minutě jsme se po rohu dočkali, když Růžička po deseti minutách na hřišti hlavou rozhodl. Za posledních deset minut jsme si zasloužili vyhrát," konstatoval trenér Peček Petr Šafránek.

„Bylo to bojovné a vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Branku jsme dostali v 90. minutě a těsně předtím chytil náš brankář Tomáš Krutský penaltu," uvedl asistent Nučic Jan Hodík.