Ztráta ve 2. poločase

17.10.2017 20:36

Mladší žáci podlehli na domácím hřišti UNIONU Čelákovice 1:3.

Nešťastná prohra na domácí půdě!

Zápas dle postavení v tabulce sliboval vyrovnanou bitvu. Hosté přijeli s náskokem jednoho bodu na čtvrtém místě, pečečtí fotbalisté hned za nimi. Výhra by nás tedy katapultovala až na třetí místo. 

Nástup se opět vydařil, domácí jasně soupeře přehrávali a pohlednou kombinační hrou si vytvářeli jednu šanci za druhou. Byli jsme rychlejší, tvrdší v soubojích a aktivním přístupem hráčů byla jen otázka času, kdy padne první branka. Ve 13.minutě rozjel akci ze středu zálohy Vojta Kozák na Matese Arazima, který zatáhl balón po lajně a se zvednutou hlavou adresoval přesný pas na rozeběhnutého Ondru Majera. Ten nedal brankáři žádnou šanci a hlavou výborný centr uklidil mezi tři tyče. Celý poločas probíhal v podobném duchu, mohlo se tedy zdát, že si domácí kráčí pro pohodlné vítězství. Díky neproměněným šancím jsme ale soupeře nemohli ,,dorazit" a do kabin se šlo za nejtěsnějšího možného vedení.

O pauze došlo k výměně brankářů a Ondra se posunul do útoku. Hned v 1.minutě po ztrátě míče na útočné polovině přišel rychlý trest z velkého úhlu, což ještě nerozchytaný brankář nečekal. Hra se rázem vyrovnala a náskok byl fuč. Soupeřova klec byla pro nás ve druhém dějství zakletá a několik hráčů za sebou neproměnilo jasné příležitosti z bezprostřední blízkosti.  Obrana sice v podstatě za celý zápas nepustila hráče Čelákovic do velké šance, ale ve 42. a 55.minutě padly další dvě smolné branky z velké dálky.  

Soupeř nám udělil lekci z efektivity, kdy takřka z ničeho skóroval hned třikrát, zatímco naši chlapci z dvaceti šancí zasítili pouze jednou. Bohužel to je největší kámen úrazu, díky kterému ztrácíme body a nemůžeme se posouvat na vyšší místa, kam patříme.

Branky: Majer

Sestava: Fejfar - Vrba, Středa, Zajíc, Stuchlík, Kozák, Novotný, Arazim, Majer, Zaňák, Vorlíček Ji., Vorlíček Ja., Ort, Nádeník