Béčko bojovalo, ale nebodovalo

30.09.2020 12:13

"B" mužstvo prohrálo na hřišti favorizovaných Libodřic 2:5.

„Ačkoliv může výsledek vypadat jednoznačně, výhra se nerodila vůbec jednoduše. Prvních deset minut jsme vůbec nehráli a po dvou našich obrovských chybách, kdy šel soupeř dvakrát sám na bránu, jsme naštěstí dostali jen jednu branku. Po nešťastném úvodu se naše hra zvedla a do konce poločasu jsme diktovali tempo. Dobře jsme kombinovali a vytvářeli si šance, ze kterých jsme do poločasu vytěžili tři góly. Zápas se vyvíjel v nás prospěch a otěže zápasu jsme měli ve svých rukách. Bohužel ve druhém poločase jsme už nenavázali na dobrý výkon z druhé poloviny poločasu prvního. Po zvýšení na 4:1 naše hra uvadla a mysleli jsme si, že se soupeř porazí sám, ale ten nesložil zbraně, snížil a měl minimálně ještě dvě dobré šance. Nám dal klid až gól na 5:2 asi tři minuty před koncem. Zápas jsme zvládli výsledkově, ale hra není stále podle mých představ. Chtěl bych, abychom soupeře přehráli fotbalovostí a věcmi, které nám jdou v tréninku, a ne to takhle urvali silou. Musím pochválit soupeře, který, přestože prohrával, nesložil zbraně a pral se o co nejlepší výsledek. Závěrem musím vyzdvihnout výkon Pánka, který tři góly dal a zbylé dva pro své spoluhráče připravil. Po zranění podal výborný výkon,“ uvedl trenér Libodřic Adam Baško.

„V 6. minutě jsme se dostali po chybě domácí obrany do vedení. Jenže jsme i my v 18. minutě udělali hned dvě chyby a domácí nás za ně potrestali. V první půli jsme si už moc šancí nevytvořili, a domácí přidali ještě jeden gól z trestného kopu. Ve druhé půli jsme se chtěli pokusit zápas ještě zdramatizovat, šance jsme si i vytvořili, ale nedokázali je proměnit. A samozřejmě přišel trest ze strany domácích, kteří navýšili stav až na 5:2,“ posteskl si trenér Peček B Karel Holub.