Doma bez bodu

17.04.2017 14:22

Mladší žáci nestačili na domácím hřišti na FC Mělník, prohráli 3:5.

Na pečeckém stadionu jsme přivítali favorita z Mělníku pyšnícím se nejlepším útokem (122 vstřelených branek za 23 zápasů=5,3 průměr/zápas) a druhou nejlepší obranou (32 inkasovaných) v krajské soutěži. Domácí hráči se v úvodní čtvrt hodince mohli cítit jako na Matějské. Na začátku hostující fotbalisté vytvořili ohromný tlak a během třech minut dokázali vstřelit tři branky (v 11., 12. a 14.minutě). Navíc byla za tohoto stavu odpískána další penalta. Na první Ondra nedosáhl, druhou ale perfektním zákrokem nohou v protipohybu vyrazil nad břevno. Tím psychicky nakopl celý tým, který konečně vyskočil z ,,pouťového kolotoče". Nepříznivý stav domácí hodili za hlavu a rozhodně nesložili své zbraně, přitvrdili v soubojích, začali více kombinovat, vzájemně si pomáhat, zaskakovat jeden za druhého, zdvojovat nebezpečné hráče a především ohromně bojovat. Odměnou za snahu byla první branka ve 22.minutě vstřelená obvyklým zakončovatelem Honzou Krupkou. Favorit byl najednou pod tlakem. Vojta Kozák z dálky trefil břevno, střela Kuby Středy se také otřela o brankovou konstrukci a další vypracované příležitosti neskončily kontaktní brankou. Naopak soupeř z protiútoku minutu před poločasem navýšel skóre na 4:1.

O poločase panovala překvapivě poměrně dobrá nálada, hráče i přes špatný výsledek zápas evidentně bavil a cítili, že ještě rozhodně není konec. Zápas pokračoval ve vysokém tempu, nahoru dolu z obou stran. Ve 42.minutě snížil chytrým přehozením vybýhajícího brankáře opět šutér Honza. Soupeř znovu zvýšil na tříbrankový rozdíl, za pár minut ale Zdenda Muller svým prvním zápisem do listiny střelců snižoval krásnou dalekonosnou ranou. Vyrovnaný a bojovný fotbal gradoval, fanoušci byli stále hlasitější a bavili se pěknou podívanou všech zúčastněných borců na hřišti. Ke konci domácí vytvořili opět tlak a měli touhu a sílu po vyrovnání. Bohužel se tak ale nestalo a zápas tak skončil prohrou o dvě branky. Domácí fotbalisté jasně dokázali, že jsme schopni hrát proti staršímu a vyspělejšímu soupeři. Bojovný a týmový výkon byl odměněn velkým potleskem fanoušků!

Branky: 2x Krupka, Müller

Sestava: Fejfar - Arazim, Havelka, Krupka, Kozák, Müller, Vrba, Zajíc, Stuchlík, Horák, Středa J., Středa M.