Druhá jarní výhra

21.03.2017 15:27

FK BRANDÝS - BOLESLAV  -  AFK PEČKY   1 : 2   (0 : 1)

   Na menším, hlavně užším hřišti, se nám první poločas nijak zvlášť nedařilo. Dosti průchodný byl střed hřiště odkud domácí záložníci posílali své spoluhráče do nebezpečných útoků. Naši obránci jim nechávali více prostoru a díky tomu se rodily před naší bránou celkem nebezpečné situace. Jedna tak dokonce vyústila ve faul Karla Svobodníka a následnou penaltu. Naštěstí hráč Brandýsa vysoko přestřelil a zachoval tak prozatimní nerozhodný výsledek. Postupem času se hra začala vyvíjet více v náš prospěch, chybělo nám ale nebezpečnější zakončení. Ke konci první půle na sebe vzal zodpovědnost do té doby nevýrazný Vojta Buřič a jako správný kapitán předvedl nádhernou individuální akci s precizní přihrávkou na osamoceného Nedvědila, který konečně prolomil střeleckou smůlu a pohodlně skóroval do odkryté soupeřovy brány.

   Druhá půle byla více v naší režii, soupeř nebyl moc nebezpečný, naše obrana si i po zranění Svobodníka, kterého na pravém beku vyborně nahradil Středa, počínala slušně. I v útoku se nám začalo více dařit, problém domácí obraně působil především Kašpárek a Zborník. A byl to právě Vítek, který se po své klasické akci dokázal střelou podél brankáře prosadit a vstřelit náš druhý a uklidňující gól. Bohužel po této brance jsme polevili a nechali soupeře utkání zdramatizovat. Rozhodčí totiž odpískal již druhou penaltu, tentokrát po zbytečném faulu Honzy Krupky. Tentokrát se domácí nemýlili a snižili na rozdíl jediné branky. I když v závěru zápasu nás soupeř mírně zatlačil na naší polovinu, skórovat jsme mu již nedovolili a odvezli tak z jeho půdy další cenné tři body.

BRANKY: NEDVĚDIL, KAŠPÁREK

SESTAVA: CMÁR, MULLER, SVOBODNÍK (40. HOZNAUER), KRUPKA, SOUKUP, STŘEDA, ŠVÁRA (69. HAVELKA), BUŘIČ, KAŠPÁREK, ZBORNÍK (70. PACHL), NEDVĚDIL (72. MAREK).