Na závěr podzimu důležitá výhra

22.11.2016 13:07

"A" mužstvo zakončilo rok 2016 důležitým vítězstvím 3:2 ve Velkém Oseku!

„Na domácím hřišti proti Pečkám se nám nepodařilo zopakovat slibný výkon 
z minulého kola a v souboji o šest bodů jsme prohráli. Utkání začalo hned v první minutě brankou Peček, když celá naše levá strana zaspala. Nám se podařilo bleskově vyrovnat Maškem po standardní situaci a jeho pěkné hlavičce. Gólovou desetiminutovku završili hosté 
z bezprostřední blízkosti. Poté se hra uklidnila a šancí ubylo. Přesto se nám podařilo vyrovnat Koubkem po hrubé chybě hostujícího gólmana. Nutno ale podotknout, že ve druhém poločase vše odčinil a několika výbornými zákroky pomohl Pečkám k vítězství. Druhé dějství už tolik šancí nepřineslo a tak se čekalo na gól až do 70. minuty. Nejprve jsme my promarnili velkou šanci a pak udeřil soupeř a po kolmém vysunutí jednoho z útočníků vstřelil vedoucí branku. Na to jsme už bohužel ani přes riskantní hru na tři obránce nedokázali zareagovat a naopak jsme mohli inkasovat po některém z rychlých kontrů," podotkl trenér Velkého Oseka Jiří Sodoma.

„Pro nás mimořádně důležitá výhra a tři body. Ale zbytečně jsme si cestu za třemi body zkomplikovali, jelikož jsme během celého zápasu měli řadu vyložených šancí. Stačilo některé gólově vyřešit a závěr zápasu jsme mohli prožít v klidu. Podle mě naše zasloužená výhra. Nejenom, že jsme měli více šancí, ale hráči si v průběhu zápasu věřili a šli si pro vítězství více než domácí, a to rozhodlo. Do posledního zápasu se nám vrátili někteří dlouhodobě zranění hráči a tak jsme měli dostatečně silnou lavičku náhradníků a toho jsme využili v průběhu zápasu ke střídání a rozložení fyzické námahy na více hráčů. Všichni hráči zaslouží pochvalu, ale dva z nich byl vyzdvihl. Bédu Novotného, kanonýra B mužstva, který jednu branku vstřelil a do dalších šancí se dostal a byl po celý zápas pro obranu domácích nebezpečný. Přestože je se všemi hráči kamarád, tak na hřišti má obrovskou autoritu a to je bonus k jeho výkonu. Druhý hráč je Vojtěch Bubla, mladý brankář dorostu, který chytal poprvé za áčko v důležitém zápase. Až na jedno gólové pochybení nás ve druhém poločase nejednou podržel a i on má velkou zásluhu na vítězství," uvedl trenér Peček Petr Šafránek.

zdroj Kolínský deník

Zdroj: https://kolinsky.denik.cz/fotbal_region/okres-zizelice-rozstrilely-odevzdane-brezany-ii-20161122.html

Branky: Novotný, Materna, Jedlička

Sestava: Bubla - Malý, Chudoba, Plaček, Braňka - Chrastný, Holub T., Modrovič, Jedlička - Novotný, Materna

Na střídání: Axamit, Mužík, Novák, Růžička st., Štégl