Těsné vítězství

08.10.2017 18:21

"A" mužstvo zvítězilo na hřišti Krakovan 2:1!

„Hosté v první půli vstřelili dva góly ze dvou šancí. My jeden a další tři šance spálili, kdy jsme třeba dvakrát dokázali překopnout zcela opuštěnou branku soupeře z malého vápna. Druhý poločas hosté chytře bránili a hrozili z rychlých brejků, měli několik dobrých šancí na rozhodnutí, které ale neproměnili. V závěru jsme si vytvořili tlak, z kterého jsme nastřelili pouze břevno. Snahu a chuť se porvat o dobrý výsledek našim hráčům nelze upřít, ale bohužel při neúčasti Antoše, Tlučhoře a Vodvářky, který se zranil po pěti minutách hry, nám chyběla potřebná herní kvalita,“ přiznal trenér Krakovan Vlastimil Chlád.

„Krakovany jsme vloni dvakrát porazili a vždy to byl těžký zápas a letos tomu nebylo jinak. Úroveň zápasu ale nebyla valná, nehrál se hezký fotbal a bohužel jsme na tom měli zásluhu i my. O to větší radost máme z vítězství a tří bodů. Do zápasu jsem změnil rozestavení, které bylo více defenzivní. Nechtěl jsem nechat domácím střed hřiště a chtěl jsem pomoci obraně. To až na výjimky vycházelo, ale směrem dopředu jsme odehráli nejhorší zápas. Obě branky, které jsme vstřelili, byly po střelách, které neudržel domácí brankař a my jsme z odražených míčů skórovali. Především střela Lukáše z velké dálky neměla chybu. Domácí tým měl za stavu 0:1 dvě vyložené šance, které neproměnili a to je stálo nějaké body. Ve druhém poločase jsme poté, co domácí již otvírali obranu, měli také dvě vyložené šance, ale v koncovce jsme zklamali a vítězství jsme si protrpěli až do šťastného konce. Jinak domácí tým mě překvapil, jelikož celý zápas jednoduše nakopával dlouhé míče k našemu vápnu, kde bylo plno soubojů a tam domácí očekávali, že se prosadí. Nestalo se a my jsme měli po zápase radost ze získaných bodů. Zápas s přehledem a bez chyb odřídil rozhodčí Müller,“ podotkl trenér Peček Petr Šafránek.