Vítězný vstup do jara

17.03.2017 11:40

AFK PEČKY  -  TJ BANÍK ŠVERMOV   5 : 1  (2 : 1)

   První jarní utkání jsme nezačali příliš sebevědomě, na hráčích byla znát nerozehranost a chvíli trvalo než se sžijou s domácím trávníkem. I proto prvních deset minut měl soupeř více ze hry. Postupem času jsme ale přebrali iniciativu a mírně zatlačili hosty na jejich polovinu. Soupeř v obraně nepůsobil jistým dojmem, naše průniky po straně hřiště a následné centry ale nenacházely adresáta. Ve 21. minutě jsme předvedli krásnou akci, Buřič si ve středu hřiště na dvakrát narazil se Zborníkem, ten přihrál nabíhajícímu Kašpárkovi, který střelou k tyči pravačkou z hranice vápna poprvé rozvlnil síť brankáře Švermova. Za minutu na to bylo ještě veseleji, po chybě hostující obrany Nedvědil hlavou vybídnul Zborníka ke sprintu a souboji s brankářem. Z tohoto duelu vyšel vítězně náš útočník a špičkou nohy vstřelil naší druhou branku. V dalším průběhu první půle jsme hru kontrolovali, bohužel jsme soupeři darovali snižující branku. Z dálky se z trestného kopu opřel do míče hostující hráč a překvapil tak našeho špatně postaveného gólmana.

Po změně stran jsme dokázali ještě více zatlačit soupeře na jeho polovinu, hosté byli bezzubí a našeho brankáře téměř neprověřili. A když se po rohovém kopu dokázal hlavou prosadit důrazný Švára, tři body měly celkem v klidu namířeny k nám.  Naší převahu nad velmi průměrným soupeřem ztvrdili ještě střídající navrátilec z Bohemians Středa a znovu s chutí hrající Zborník. Musím vyzdvihnout i výborný výkon Honzy Krupky a spolehlivý obranný výkon Svobodníka a Mullera. 

BRANKY: KAŠPÁREK, ZBORNÍK 2, ŠVÁRA, STŘEDA

SESTAVA: CMÁR, MULLER, SVOBODNÍK, KRUPKA (63.MAREK), SOUKUP, HELÁK (43.STŘEDA), ŠVÁRA(66.MORAVEC), BUŘIČ, KAŠPÁREK, ZBORNÍK(66.PACHL), NEDVĚDIL (60. HOZNAUER).